2018 оныг "Хүүхдийн хөгжил, хамгааллын жил" болгон зарлаж, хүүхдийн эрүүл мэнд, боловсрол, хүмүүжил, өв тэгш хүмүүжлийг олгох ажлыг төлөвлөн хэрэгжүүлж эхэллээ.
УТАСНЫ ЖАГСААЛТ

АЙМГИЙН УДИРДЛАГА, ХЭЛТЭС, АЛБАДЫН ДАРГА НАРЫН УТАСНЫ ЖАГСААЛТ

Овог, нэр

Албан тушаал

Ажлын утас

1

А.Ишдорж

ИТХ-ын дарга

7032-2354

2

Г.Ганболд

Засаг дарга

7032-2376

3

О.Батжаргал

Засаг даргын орлогч

7032-2982

4

И.Доржсүрэн

Засаг даргын орлогч

7032-3847

5

Ц.Ганболд

Засаг даргын Тамгын газрын дарга

7032-2073

6

Н.Энхцэцэг

Төрийн захиргааны удирдлагын хэлтсийн дарга

7032-2380

7

А.Отгонцэцэг

Хууль, эрх зүйн хэлтсийн дарга

7032-3072

8

Г.Баясгалан

Хөрөнгө оруулалт, хөгжлийн бодлого, төлөвлөлтийн хэлтсийн дарга

7032-3719

9

Б.Мөнхжаргал

Нийгмийн бодлогын хэлтсийн дарга

7032-3071

10

Д.Нэмэхбаяр

Санхүү, төрийн сангийн хэлтсийн дарга

7032-2562

11

Т.Үржинпүрэв

Хяналт-шинжилгээ, үнэлгээ, дотоод аудитын хэлтсийн дарга

7032-3565

12

Ц.Батдорж

Цэргийн штабын дарга

7032-2215

13

Т.Ариунболд

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын газрын дарга

7032-3260

14

Б.Энхтөр

Биеийн тамир, спортын газрын дарга

7032-2099

15

Ж.Пүрэвсүрэн

Боловсрол, соёл, урлагийн газрын дарга

7032-2506

16

Ч.Гүнсэнхорол

Газрын харилцаа, барилга, хот байгуулалтын газрын дарга

7032-3720

17

Ж.Энх-Амар

Гэр бүл, хүүхэд, залуучуудын хөгжлийн газрын дарга

7032-2227

18

С.Дуламсүрэн

Мэргэжлийн хяналтын газрын дарга

7032-3156

19

Д.Бэхбаяр

Онцгой байдлын газрын дарга

7032-2740

20

Н.Ганболд

Орон нутгийн өмчийн газрын дарга

7032-2006

21

Л.Хатанбаатар

Санхүүгийн хяналт, аудитын албаны дарга

7032-4171

22

Г.Мөнхтөр

Стандарт, хэмжил зүйн хэлтсийн дарга

7032-2320

23

О.Түмэнжаргал

Статистикийн хэлтсийн дарга

7032-2427

24

Н.Эрдэнэсувд

Татварын хэлтсийн дарга

7032-2425

25

З.Буянбадрах

Улсын бүртгэлийн хэлтсийн дарга

7032-2606

26

Б.Оюунчимэг

Ус уаг уур, орчны шинжилгээний албаны дарга

7032-2472

27

С.Ундрах

Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний газрын дарга

7032-2538

28

С.Цэдэнбалжир

Хүнс, хөдөө аж ахуйн газрын дарга

7032-2267

29

О.Ганбат

Цагдаагийн газрын дарга

7032-2686

30

Д.Батгэрэл

Шүүхийн шийдвэр  гүйцэтгэх албаны дарга

7032-2030

31

П.Цогбадрах

Шүүхийн шинжилгээний албаны дарга

7032-2838

32

Д.Шиваанүрдэв

Эрүүл мэндийн газрын дарга

7032-2195

33

Н.Норгинбадам

Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын хэлтсийн дарга

7032-3433

34

Б.Сайнжаргал

Мэдээлэл, шуурхай удирдлагын төвийн дарга

7032-3222

35

Б.Норовсүрэн

Насан туршийн боловсролын төвийн дарга

-

36

Э.Хүдэрчулуун

Бүсийн оношилгоо, эмчилгээний төвийн дарга

7032-2203

37

С.Санчир

Мэргэжлийн сургалт үйлдвэрлэлийн төвийн захирал

7032-2089

38

Б.Дэмбэрэлсайхан

“Эрдэнэт, Булганы цахилгаан түгээх сүлжээ” ТӨХК-ийн захирал

7032-2176

39

Д.Лхам-Оролмаа

“Өвөрхангай АЗЗА” ТӨХК-ийн захирал

7032-2663

40

О.Лхагвасүрэн

Онги-Ус суваг ОНӨААТҮГазрын захирал

7032-2642

41

Д.Сүх-Өлзий

“Арвайхээр тохижилт үйлчилгээ” ОНӨААТҮГазрын захирал

7032-2543

42

Н.Болдбаатар

Онги-Таац голын сав газрын захиргааны дарга

7032-2567

43

Г.Эрдэнэбилэг

Орхоны хөндийн байгалийн цогцолборт газрын хамгаалалтын захиргааны дарга

 

44

Н.Энхболд

ЗООНОЗ өвчин судлалын төвийн дарга

7032-3379

45

Д.Түмэнжаргал

Хөгжимт драмын театрын дарга

-

46

Д.Тогтох

Аймгийн музейн захирал

7032-2054

47

Н.Төмөрбаатар

Эрдэнэ зуу музейн захирал

7032-7285

48

Л.Анхбаяр

Аймгийн төв номын сангийн захирал

7032-2613

49

Ш.Оюунчимэг

Гэр бүл, хүний хөгжлийн төвийн  дарга

 

50

Балданням

Автотээвэрийн үндэсний төв Өвөрхангай аймаг дахь салбар

 

51

Н.Данзан

“Мэдээлэл холбооны сүлжээ” ТӨХХК-ний Өвөрхангай газрын дарга

7032-3599

52

Н.Ширчин

“Монголын цахилгаан холбоо” ХК-ийн Өвөрхангай аймгийн холбооны газрын дарга

7032-4949

53

Д.Өлзийхишигт

Шуудан холбооны газрын дарга

7032-3259

54

Л.Ламаачин

Аудитын газрын  дарга

70323253

55

Д.Мөнхбаяр

Өвөрхангай аймаг дахь Шүүхийн Тамгын газрын дарга

7032-2448

56

О.Цогтбаатар

Тагнуулын ерөнхий газрын Өвөрхангай аймаг дахь хэлтсийн дарга

7032-2916

57

Ш.Дамдинбазар

Прокурорын газар

7032-2368

58

Д.Ганбат

Хархорин сумын Шүүхийн Тамгын газрын дарга

7032-7878

59

Б.Галбадрах

Зэвсэгт хүчний 256 дугаар ангийн захирагч

5032-1120

60

Б.Энхжин

Зэвсэгт хүчний 113 дугаар ангийн захирагч

 

 

 

Аймгийн ИТХурал

 

1

Т.Гончигдорж

ИТХ-ын Тэргүүлэгчдийн нарийн бичгийн дарга

7032-2200

2

Б.Ганбат

ИТХ-ын даргын зөвлөх

 

3

Т.Төмөрчөдөр

Орон нутгийн бодлого зохицуулалтын тасгийн дарга

7032-3491

4

Б.Балжинням

Цагаатгал, дотоод ажил хариуцсан ахлах ажилтан

5

Б.Туяацэцэг

ГХУСАЗЗ-ийн ажил хариуцсан ажилтан

6

Д.Уранцэцэг

Санхүүгийн асуудал хариуцсан ажилтан

7

Б.Ичинхорлоо

Иргэдэд мэдээллээр үйлчлэх төвийн ажилтан

7032-3006

8

Г.Даваатогтох

Даргын туслах

7032-3191



facebook page
twitter